Okulun faydaları

 
Aramızda okulu seven nadir kişiler vardır biliyorum :) Evet haklıyız çok üstümüze geliyorlar.Fakat okulun çok güzel yanlarıda var.Bir göz atalım :)
 
-------
 

Bir ilk günler, bir de son günler süperdir! Okul insana keyif verir. Eğlence, gırgır, şamata! Ama dersler ağırlaştıkça, sınavlar başladıkça, okul da can sıkıcı bir döneme girer. Kısacası, okul bir yerden sonra eski tadını vermez. Ama bu tuzlu tattan kurtulmak, şeker tadı yakalamak elbette elimizde! Okul sadece derslerden ibaret değil ki!
* Hoşlandığın çocuk ile aynı okuldaysanız, onu haftanın beş günü görebilirsin! Tanrım, ne kadar şanslısın!
* Okul olmasa, Einstein, Dostoyevski kimdir bilemeyecek, kendi tarihini öğrenemeyecektin. Her ders insana başka bir beceri kazandırıyor hem. Erkekleri anlamak için felsefe yapabilmek, ailenle maddi sorunlar yaşamamak için matematikten anlamak gerek:)
* Kim demiş, okulda adrenalin yok diye! Tamam, yapmamak gerek biliyoruz, ama arada bir de olsa, okulu kırmak çok eğlenceli ve inanılmaz heyecan verici!
* Her yer arkadaş dolu! Bu kadar çok arkadaşı, okul olmasa nereden bulacaktın:) Bu sayede, çevresi geniş, sosyal bir kızsın. Msn ve facebook listen, okul arkadaşların olmasa bu kadar kalabalık olabilir miydi acaba?
* Basketbol takımının yakışıklı kaptanı da, okula gitmek için başka bir iyi neden:)
* Anne ve babanın, `Nereye gidiyorsun, kiminle gidiyorsun, ne zaman döneceksin` diye sorular sormadığı tek yer!
* Öğretmenler de dahil herkese komik nickname'ler takmak çok eğlenceli!
* Teneffüsler de ayrı bir güzel. Diğer sınıflardan arkadaşlarla bir araya gelmek, abur cubur atıştırmak hiç de fena olmuyor.
* Beterin beteri var! Ya her gün evde otursaydın.. Yazın iyi de, kışın hiç çekilmez inan. Bir gün iyi, iki gün iyi, üçüncüde avazın çıktığı kadar bağırmaya başlar, sağa sola saldırırdın:) Okulda vakit geçirmek, inan çok daha güzel.
* Aynı okulda değilsen, kardeşine göz kulak olma zorunluluğun burada yok!
* Makyaj malzemelerin de, okul çantanın içine rahatlıkla sığıyor:)
* Yaz tatili, özel günler, resmi tatiller hep tatil. Oh süper!
* En yakın arkadaşını her gün görme şansın var. Gerçek yaşamda birlikte vakit geçirmek, sanal alemde bir arada olmaktan tabii ki çok daha keyifli.
* "Ne giyeceğim" derdinin olmadığı tek yerdesin! Diğer kızların ne giyeceğini düşünerek, kendini kasmana hiç gerek yok! Sen de doğallığın keyfini çıkar.
* Arkadaşlarla dedikodu yapmak, hoşlandığın çocukla aranda geçen mevzuları taze taze, canlı canlı onlara anlatmak ve fikirlerini almak için, hafta sonunu beklemene ya da telefonuna sarılmana gerek yok.
* Diziler hakkında ertesi sabah muhabbete dalmak, neler olduğunu tekrar bir özet geçmek de çok iyi oluyor doğrusu.

 

Cagla.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !